Warsztaty Kariery z WTiICh!
15 marca 2021

Wydarzenie ma na celu promowanie kształcenia na kierunkach związanych z branżą chemiczną i spożywczą, które są kluczowe dla gospodarki regionu. Warsztaty odbywają się z wykorzystaniem narzędzi do nauki zdalnej w terminie od 15 do 25.03.2021. Patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego prof. dr hab. inż. Marek Adamski.

Strategia rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego do 2030 roku zakłada promowanie kształcenia na kierunkach technicznych. Wzrost liczby absolwentów tych kierunków jest kluczowy dla dalszego rozwoju gospodarki naszego regionu opartej na wiedzy i nowoczesnych technologiach. Branża chemiczna, w tym również tworzyw polimerowych oraz branża spożywcza mają istotne znaczenie dla jej funkcjonowania.

Wychodząc naprzeciw naszym wspólnym potrzebom Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej zainicjował cykl spotkań ze społecznością szkół średnich, który ma nie tylko promować wydział i uczelnię, ale przede wszystkim ukazać możliwości dalszego rozwoju i zatrudnienia inżyniera z branży chemicznej i spożywczej.
Do pierwszej edycji warsztatów, które z powodu pandemii odbywają się w formie zdalnej, przyłączyły się: Bydgoski Klaster Przemysłowy, Plastica Sp. z o.o., Akson Sp. z o.o. oraz Colian Holding SA - właściciel takich marek jak Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki i Akuku.

Osoba do kontaktu:
Sławomir Wilczewski