Ćwiczenia przeciwpożarowe w budynku przy Seminaryjnej
05 grudnia 2023
5.12.2023 na WTiICh odbyły się zaplanowane ćwiczenia przeciwpożarowe. Według scenariusza tuż przed godziną 10.00 pojawiło się zadymienie w pomieszczeniu laboratoryjnym Zakładu Technologii Chemicznej i Fizykochemii Materiałów na II piętrze budynku. Uruchomiono procedury ewakuacyjne - studenci oraz pracownicy Wydziału zostali sprawnie ewakuowani na wyznaczone miejsce zbiórki, a wezwani na miejsce strażacy za pomocą podnośnika ewakuowali pracownika uwięzionego w zagrożonym pomieszczeniu. Zagrożenie szybko zostało opanowane, pracownicy i studenci po sprawdzeniu budynku przez strażaków mogli wrócić do zajęć.
Celem ćwiczeń było sprawdzenie działań pracowników, studentów oraz służb w obliczu zagrożenia. Według koordynujących przebieg ćwiczeń wszyscy zdali ten egzamin. Dla administracji uczelni przebieg ćwiczeń stanowi cenną wskazówkę w zakresie wdrażania, stosowania i modyfikacji procedur, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników Wydziału