Porozumienie z IV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy
01 grudnia 2023

Dnia 1 grudnia 2023 roku Politechnika Bydgoska reprezentowana przez Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich dr hab. inż. Małgorzatę Gotowską, prof. PBŚ podpisała umowę o współpracy z IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy reprezentowanym przez Dyrektor mgr Katarzynę Kijewską - Południak.

Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej reprezentowali Dziekan dr hab. inż. Jolanta Tomaszewska, prof. PBŚ, Prodziekan ds. kształcenia i spraw studenckich dr inż. Grażyna Gozdecka, prof. PBŚ i Koordynator ds. współpracy ze szkołami średnimi dr inż. Daria Bożejewicz.

Celem spotkania było nawiązanie porozumienia o współpracy w sprawie prowadzenia wspólnej działalności dydaktyczno-naukowej, podnoszenia poziomu kształcenia młodzieży szkolnej oraz współpracy organizacyjno-technicznej i merytorycznej.

Ponadto na spotkaniu omówiono aktualne oraz przyszłe wspólne działania mające na celu pogłębianie współpracy.

Uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odwiedzili Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej podczas tegorocznych Inżynieraliów, a także uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na WTiICh!