Pracownia dietetyczna na Politechnice Bydgoskiej - dla studentów i mieszkańców
29 czerwca 2022

29 czerwca 2022 roku na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Bydgoskiej otwarto pracownię dietetyczną.

Pracownia mieści się przy ul. Seminaryjnej 3 w Bydgoszczy. Wyposażona jest m.in. w profesjonalny analizator składu ciała, fałdomierz, taśmę antropometryczną, wagę ze wzrostomierzem oraz urządzenia służące do wczesnego wykrywania choroby tętnic obwodowych. Pracownia służyć będzie nie tylko społeczności akademickiej. Od października br. z porad dietetycznych, oceny stanu odżywiania oraz wybranych badań będą mogli skorzystać także mieszkańcy Bydgoszczy i regionu.

Otwarcie pracowni poprzedziły wykłady dotyczące podstawowych zasad żywienia człowieka oraz leczenia dietetycznego i klinicznego otyłości.