Stanowisko w sprawie zasad żywienia dzieci w wieku 1-3
06 maja 2022

Komitet Nauki o Żywieniu Człowieka Polskiej Akademii Nauk, którego członkiem-specjalistą jest dr hab. inż. Anna Długosz, prof. PBŚ, 4 maja 2022 r. wydał stanowisko w sprawie zasad żywienia dzieci w wieku 1-3.

Aktualizacja i modyfikacja zaleceń dotyczących zasad żywienia dzieci w wieku od 1 do 3 roku życia jest związana z publikacją zaktualizowanych norm żywienia, ostatnich międzynarodowych stanowisk ekspertów oraz opublikowanymi wynikami badań populacyjnych na temat kompleksowej oceny stanu odżywienia i sposobu żywienia populacji wieku rozwojowego, w tym badań prowadzonych w Polsce w ramach Narodowego Programu Zdrowia w latach 2016-2020 oraz ogólną sytuacją żywieniowo-zdrowotną podczas pandemii COVID-19. Na podstawie wszechstronnego przeglądu piśmiennictwa opracowano zalecenia, które przedstawiono w 14 punktach. Zapraszamy do lektury pełnej treści stanowiska.

Zachęcamy do lektury stanowiska: https://knozc.pan.pl/index.php/pl