Stopień doktora habilitowanego dla dr hab. inż. Wirginii Tomczak
26 października 2023

Z przyjemnością informujemy, że dnia 25 października 2023 r. Senat Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich nadał dr inż. Wirginii Tomczak stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie inżynieria chemiczne.

Serdecznie gratulujemy!

Dr hab. inż. Wirginia Tomczak jest absolwentką naszego Wydziału, kierunku Technologia Chemiczna (2010 r.). W 2014 roku uzyskała stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie technologia chemiczna w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

W latach 2015-2021 dr hab. inż. Wirginia Tomczak odbyła trzy staże we francuskich jednostkach naukowych: Aix-Marseille University, Institute for Radiological Protection and Nuclear Safety IRSN oraz French Alternative Energies and Atomic Energy Commission CEA.

Aktualnie dr hab. inż. Wirginia Tomczak jest kierownikiem Zakładu Inżynierii Chemicznej i Bioprocesowej.

Osiągnięciem naukowym stanowiącym podstawę nadania dr hab. inż. Wirginii Tomczak stopnia doktora habilitowanego w dyscyplinie inżynieria chemiczna był zbiór publikacji pod wspólnym tytułem:

„Badania długoterminowej eksploatacji wybranych membran w technologii bioreaktorów membranowych”.