Dzień Chemika 2024
08 czerwca 2024

7 czerwca 2024r. w kampusie przy ul. Seminaryjnej 3 odbyła się doroczna edycja DNIA CHEMIKA zorganizowana przez Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Bydgoskiej oraz Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy.

Młodzież szkół średnich dowiedziała się, jak studiuje się na WTiICh i zapoznała się z ofertą dydaktyczną wydziału. Przedstawiciele firm współpracujących z wydziałem (Nitro-Chem S.A., Plastica - Grupa TZMO SA, oraz Polmlek zaprezentowali młodzieży oraz studentom, kim jest "inżynier chemik" i jaka praca czeka absolwentów kierunków oferowanych przez Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej PBŚ. Ciekawe pokazy chemiczne przygotowali również uczniowie Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy.

Grupy młodziezy uczestniczyły w chemicznej grze terenowej, gdzie przy stanowiskach przygotowanych przez zakłady Wydziału mierzyli się z chemicznymi łamigłówkami.

Konkurs "Jeden z pięciu" pozwolił chętnym uczniom zmierzyć się z wiedzą chemiczną.

Dzień Chemika był również okazją do nagrodzenia laureatów Polskiej Edycji EUCYS - konkursu Unii Europejskiej dla Młodych Naukowców, którzy swoje osiągnięcia zrealizowali pod opieką pracowników WTiICh, a także ogłopsić rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Zoom na chemię" mającego pokazać znaczenie chemii w życiu codziennym.

Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z atrakcji przykotowanych przez Akademickie Centrum Sportu, quizów zorganizowanych przez Studium Języków Obcych, a także zapoznać się z możliwościami jakie daje program Erasmus+ i porozmawiać ze studentami z Hiszpanii i Turcji będącymi na wymianie studenckiej na WTiICh.

Całość zakończyło wspólne grillowanie.