Kolejny tydzień w Akademii Kreatywności
23 marca 2023
W poprzednim tygodniu na warsztatach w Akademii Kreatywności nowe kreatywne rozwiązania tworzą uczniowie z kilku szkół średnich z Bydgoszczy i regionu:
  • Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy
  • VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman w Toruniu
  • Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych im. Jana Pawła II w Inowrocławiu
  • I Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie
  • Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy - Technikum nr 4 im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy.
W środę pracownię odwiedził również JM Rektor prof. dr hab. inż. Marek Adamski w towarzystwie Dziekan dr hab. inż. Jolanty Tomaszewskiej, prof. PBŚ z autorami i realizatorami projektu "Nie Taka Straszna Chemia - Akademia Kreatywności".
Uczniowie poznali pochodzenie i założenia metodologii Design Thinking oraz spróbowali stworzyć nowy produkt/usługę pozwalający jasno zdefiniować problem. Rezultaty swojej pracy zaprezentowali na piątkowych warsztatach.