Inżynieralia

Inżynieralia Politechniki Bydgoskiej na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej

19 pażdziernika 2021, ul. Seminaryjna 3 85-326 Bydgoszcz

Uwaga: Przenieślismy wydarzenie z Kampusu w Fordonie do siedziby WTiICH na ulicę Seminaryjną 3.

Przez cały dzień będziesz poznawał kierunki, które możesz u nas studiować. Dowiesz się, na czym polegają studia inżynierskie, kim jest inżynier i jak ważną rolę pełni dla świata. 

 A wszystko to pokażemy z różnych perspektyw.
Wypowiedzą się zarówno wykładowcy, jak i absolwenci, a także ich pracodawcy.

Pamiętaj chemiku młody.. przed podjęciem studiów zrób dobry research.

Zaczynamy o 9.00
Wirtualna wycieczka po WTiICh

9.15-9.45
(Przyszły) Studencie! Analiza... chemiczna i spożywcza.

9.45-10.15
Czas na przerwę, czas na... dodatkowe atrakcje.

10.15-10.45
No to łączymy pomidora z ogórkiem, czy nie? Pożywna porcja informacji o technologii żywności i żywieniu człowieka.

10.45-11.15
Zajęcia online? Studenci dawali radę. Zobaczcie, jak to jest.

11.15-10.45
Okiełznać chemię i technologię? Niemożliwe? A jednak!

11.45-12.15
Ktoś powiedział, że studenci mają dużo wolnego czasu? Dobry żart. Wracamy na Wydział!

12.15-12.55
Nowe oblicze inżynierii na Politechnice Bydgoskiej. Zrób pierwszy krok na drodze do kariery w przemyśle farmaceutycznym!

12.55-13.25
Nie ma głupich pytań! To już ostatni moment.

13.25-14.00
Niektóre operacje jednostkowe procesu wymagają więcej czasu, więc Inżynieralia WTiICh też powoli, ale jednak, zmierzają do końca.


Dlaczego warto odwiedzić nas 19 października?

  • Będziecie mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej oraz poznać perspektywy rozwoju po danych kierunkach z punktu widzenia pracodawców oraz absolwentów.
     
  • Zdajemy sobie sprawę, że ogólna prezentacja nie rozwieje wszystkich wątpliwości, więc w trakcie przerw będziecie mogli porozmawiać z pracownikami, absolwentami oraz studentami Wydziału.
     
  • Będąc z dala od laboratoriów, macie wrażenie, że kupujecie kota w worku? Spokojnie! Dzięki technologii (nazwa Wydziału zobowiązuje) jesteśmy w stanie pokazać Wam dużo więcej. „Na żywo” byłoby to niemożliwe ze względu na przepisy BHP i regulaminy pracowni.
     
  • Uprzedzamy! 19 października będziemy walczyć ze stereotypami- CHEMIA nie jest ani straszna, ani nudna, dlatego przygotowaliśmy dla Was dodatkowe atrakcje (które mogą się nieco zmienić, jeśli w naszych chemicznych umysłach zsyntezują się lepsze pomysły):

 

- Domowe laboratorium kosmetyczne, w którym pokażemy Wam jak przygotować proste kosmetyki z produktów ogólnodostępnych i podpowiemy, dlaczego warto.Jak rozszyfrować etykietę kosmetyczną?- Macie wątpliwości? Pomożemy! A przy okazji podpowiemy, jakich substancji warto unikać w codziennej pielęgnacji.

- Less waste- nasz Wydział zajmuje się również ochroną środowiska. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie pokazali Wam, co warto zmienić w codziennym życiu, aby zniwelować negatywny wpływ właśnie na środowisko (i domowy budżet).

- Masa ciała- czy liczy się tylko ta jedna liczba, wyświetlająca się na wadze łazienkowej? Zapoznamy Was z antropometryczną oceną stanu odżywienia.

- Polimery i tworzywa polimerowe- jak to z nimi właściwie jest? Zło konieczne czy jednak nowoczesne materiały o ogromnym potencjale? Poznacie odpowiedź i zostaniecie pogromcami mitów!

- Od chemii do fizyki jeden krok, a nawet mniej! W ten fascynujący świat wprowadzą Was pracownicy Instytutu Matematyki i Fizyki z WTiICh.

- Co kryje się na sklepowych półkach? Wykonamy kilka doświadczeń z wykorzystaniem produktów ogólnodostępnych, ale od razu uprzedzamy, nie wszystkie nadają się do samodzielnego powtórzenia w domu.

- Coś jeszcze? Pewnie! Zobaczycie 19 października. Do zobaczenia!